Základní informace o NS Svatý Roch (Petrovice)

NS Svatý Roch v seznamu naučných stezek

Popis trasy

Název: Naučná stezka Svatý Roch
Místo: Petrovice
Zaměření NS: Historie oblasti, funkce lesa, způsob hospodaření v okolních lesích a ekologie
Počet zastávek: 7
Délka trasy: 3,6 km, délka vycházky i se zastávkou na rozhledně asi 3 hodiny.
Značení: turistické značky, naučné tabule.
Náročnost: střední, pouze pro pěší.
Doba návštěvy: celoroční, mimo období s vyšší vrstvou sněhu. Trasa není vhodná pro běžkaře ani cykloturisty.
Začátek a konec NS: Petrovy boudy mezi Petrovicemi a Zlatými horami, v sedle pod Biskupskou kupou.
Další podrobnosti: NS vede převážně po lesních stezkách členitým terénem v převážně jehličnatých porostech. Na stezce se nachází také malé lesní dětské hřiště. Celá stezka prochází příhraniční oblasti s Polskem v revíru Janov. Na stezce se seznámíte s historií této oblasti, s funkcí lesů a zároveň s hospodařením v těchto lesích. Upozorníme Vás také na vliv člověka na životní prostředí a les.

Stezka začíná u Petrových bud (720 m n.m.), kde po absolvování celé trasy také končí. Příjezd autem po státní silnici Krnov – Město Albrechtice – Jindřichov – Petrovice směr na Zlaté hory, Petrovy boudy jsou v sedle mezi Zlatými Horami a Petrovicemi. U parkoviště (bude označeno) je roubené odpočívadlo a první zastávka NS. Příjezd hromadnou dopravou je nejlepší vlakem do Jindřichova ve Slezsku, dále autobusem do Zlatých Hor. Autobusy v sedle zastavují. Vlak do Zlatých Hor je sice nejblíž, ale s několikerým přestupem.

Nejvyšší bod stezky je pod vrcholem Biskupské kupy (891 m n.m.), kde je nejstarší kamenná rozhledna na Moravě a ve Slezsku (r. 1896), přístupná nepřetržitě, občerstvení. Na samotný vrchol vede značená turistická cesta.

Mapa

Mapa